Anestezi

Prosedürünüz ister lokal, ister intravenöz anestezi gerektirsin, günümüz teknolojisi ağızda uygulanacak kompleks bir ameliyatın ağız ve çene cerrahın ofisinde hasta açısından herhangi bir rahatsızlık olmadan veya çok az rahatsızlıkla gerçekleştirilmesini mümkün hale getirmektedir.

Ağrı ve Anksiyete Kontrolünde Kapsamlı Eğitim ve Deneyim
Hastalara güvenli etkili günübirlik anestezi uygulama yeteneği ağız ve çene cerrahı uzmanlığını ilk günlerinden itibaren farklı kılmıştır. Diş hekimliği mesleğinin cerrahi uzmanları olan ağız ve çene cerrahları anestezi uygulamasının tüm yönleriyle ilgili eğitim görürler. Ağız ve çene cerrahları diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra hastane tabanlı bir cerrahi ihtisas programında genel cerrahi, anestezi ve diğer uzmanlık dallarında ihtisas yapan doktorlarla birlikte eğitim görürler. Bu süre boyunca, OMS alanında ihtisas yapan doktorlar medikal anesteziyoloji servisi üzerine bir rotasyonu tamamlamak zorundadır. Rotasyon boyunca hastaları anestezi açısından değerlendirme, anestetiği uygulama ve anestezi sonrası hastaları izleme konularında yetkin hale gelirler.

Bu kapsamlı eğitimin bir sonucu olarak ağız ve çene cerrahları disiplinleri kapsamında ağrı ve anksiyeteyi tanılama, teşhis etme ve bunların kaynağını değerlendirmek ve lokal anesteziyi, tüm sedasyon formlarını ve genel anesteziyi doğru bir şekilde uygulamak için hazırlıklıdır. Ayrıca, bu uzmanlar hava yolu kontrolü, endotrakeal entübasyon, intravenöz hatları belirleme ve koruma ve anestezi uygulaması sırasında ortaya çıkabilecek komplikasyonları ve acil durumları kontrol altına almada da deneyim sahibidir.

Zihninizi Rahatlatmak
Anksiyeteyi azaltmanın en iyi yolu ameliyat sırasında ve sonrasında ne beklemeniz gerektiğini bildiğinizden emin olmaktır. Anksiyeteye neden olan çoğu durum gibi, ne kadar çok şey bilirseniz endişelenecek o kadar az şeyiniz olur. Ameliyattan önce, ağız ve çene cerrahınız sizinle birlikte kullanılacak anestetik tipini ve ameliyat sırasında ve sonrasında nasıl hissedeceğinizi değerlendirir. Bu, operasyonun herhangi bir yönü ile ilgili kaygılarınız hakkında konuşma zamanıdır.

Ameliyat sırasında, ağrı ve anksiyeteyi kontrol etmek için aşağıdakilerden biri veya daha fazlası kullanılabilir: lokal anestezi, azot oksit-oksijen, intravenöz sedasyon ve genel anestezi. Genellikle, hastalar ameliyat sırasında rahat ve şaşırtıcı bir şekilde memnun olduklarını ifade ederler.

Ameliyattan sonra size eve geldiğinizde mümkün olduğu kadar rahat hissetmenizi sağlayacak bir ilaç reçete edilebilir.

%d blogcu bunu beğendi: