Prof. Dr. Selçuk Basa

 

1620646_10153872827850367_1302785408_n

Selçuk Basa Kimdir?

Yüz iskeletinin ve çene bozukluklarının düzeltilmesi konusunda, implantlarda geliştirdiği teknolojiler ve cerrahi uygulamalardaki başarısıyla tanınan Selçuk Basa eğitimini Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamlamış, ardından Hacettepe Üniversitesi’nde Çene Cerrahisi ihtisası yapmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde bir çok hastane, çalışma grupları ve üniversitelerde gözlemci, konsültan ve öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Dr. Basa, uzun süre Marmara Üniversitesi’nde Çene Cerrahisi Profesörü olarak görev yapmıştır. Bir dönem dekanlık ve Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği başkanlığı görevini de yürütmüş olan Basa, akademik hayatına Acıbadem Üniversitesi’nde devam etmekte olup,  aynı zamanda Nişantaşı’nda GENİA isimli kliniğinde çalışmaktadır.

CV için tıklayın

“Prof. Dr. Selçuk Basa” için 3 yorum

  1. Merhabalar ben Selçuk BASA hocamızı yaklaşık 11 sene önce tanıdım tanıdığın dönemlerde kendisi Nişantaşındaki marmara üniversitesi diş fakültesin’de dekandı. Benim rahatsızlığım ise bende çene kayması vardı. Diş yapılamıyor ve bazı kelimeleride söylemekde zorluk yaşıyordum. Selçuk beyin yaptığı muayene sonucunda ameliyat olmam gerektiğini yoksa düzelme şansının olmayacağı bilgisini vermişti betabiki zorbir ameliyat olacağını söylemişti. Bende nişantaşında olsun cerrahpaşa daki özel muayenehanesi olan proföser dr. lara gittim sordum soruşturdum. Ne yapmalıyım diye inanın 10 kişiden sadece 1 kişi olmamam gerektiğini söyledi. 9 kişi nin dediği eğer marmara üniversitesinde olacaksan ameliyatada SELÇUK BASA girecekse hiç düşünme O ameliyatı ol dediler. kalan 1 kişide olma demesinin sebebi ise ondada alt çenesinde kayma vardı. O da doktordu. Ama o kişi ameliyatdan çekiniyordu. Ama iyiki olmuşum benim ameliyatım birazdaha zordu. Benim alt çenem geri alındı. Üst çenem ileri alındı. Şimdi ise çok rahatım.

    Beğen

    1. Benimde agız ve diş yapısı enkaz gibiydi Selçuk hocam öyle güzel toparladıki işi gücü rast gitsin işinin piri çocuklugumdan beri amaliyat geçirmeme ragmen düzgün yapamamışlardı selçuk hoca sanki sihirli degnegi varmış gibi o kadar güzel toparladıki sagolsun benim gibi problemli agız yapısı çene yapısı bütün hastalara tavsiye ederim .Hocamında ellerinden öperim beni toparlayıp özgüvenimi yeniden kazandırdıgı için .Saygılarımla hatice çağlayan

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: